Finanse w małej firmie

Zdrowe finanse w małej firmie

Od lat pracuję z przedsiębiorcami i małymi firmami. W przeszłości jako „trybik” w korporacyjnej machinie bankowej, później przez wiele lat jako specjalista od doboru, sprzedaży i wdrażania usług poprawiających bieżącą płynność finansową. Moimi Klientami były (i są) głownie mikrofirmy, ale także przedsiębiorstwa z sektora MSP. Od ponad 10 lat pomagam firmom zapobiegać powstawaniu zatorów płatniczych, odzyskiwać na drodze negocjacji przeterminowane należności oraz stosować narzędzie mające poprawiać rotację należności i bieżący cash flow. Można powiedzieć, że w swojej działalności dbam o zdrowe finanse w małej firmie.

Finanse w małej firmie – nie tylko teoretycznie

Od 2008 roku jestem także przedsiębiorcą i „testuję” oferowane przeze mnie usługi i rozwiązania na własnym, żywym organizmie. Współpracuję z wieloma podmiotami oferującymi usługi finansowe. Moi partnerzy to firmy faktoringowe, banki, firmy windykacyjne, doradcy pomagający w pozyskiwaniu funduszy unijnych, księgowi i doradcy podatkowi, prawnicy. W przeważającym zakresie mojej działalności jestem niezależnym freelancerem, otwartym na nietypowe i elastyczne rozwiązania. Bazując jednak na ugruntowanej wiedzy i praktyce, wraz z moimi wieloletnimi partnerami biznesowymi w 2015 roku stworzyliśmy spółkę działającą w branży zarządzania należnościami i krótkoterminowego finansowania – White Note

Biała czy czarna branża?

Ponieważ branża w której działa moja spółka obrosła negatywnymi stereotypami, a usługi powiązane z wierzytelnościami mają raczej „złą prasę”, celem moim i moich wspólników było jej wybielenie, nie tylko słowami ale także w praktyce. Tutaj więcej o genezie i idei nazwania firmy tak a nie inaczej: Dlaczego White?

Ponieważ jednak moja spółka zajmuje się tylko wycinkiem działalności którą prowadzę jako indywidualny przedsiębiorca, kontynuuję moją działalność doradczą, konsultingową, szkoleniową i edukacyjną. Z tego powodu powstaje ten blog. Zachęcam do śledzenia. Chcę żeby było praktycznie praktycznie, ale nie nudno. Chcę żeby to miejsce było źródłem informacji dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z przedsiębiorczością, ale żeby znaleźli tutaj coś ciekawego także doświadczeni przedsiębiorcy.

Zapraszam

Tomek Rzepiak